Adaptacja samochodu dla niepełnosprawnych

Części TIR wymieniane najczęściej

Jakie części TIR są wymieniane częściej niż inne?

holowanie Kraków

Dobrej jakości części TIR

Tiry to pojazdy często widywane na polskich drogach. Takie pojazdy są na wyposażeniu prawie wszystkich większych firm. Ze względu na intensywną eksploatację, samochody ciężarowe często ulegają awariom, a holowanie Kraków może okazać się kosztowne. Terminowe przeglądy i odpowiednie części TIR to zatem konieczność. Ze względu na częstotliwość użytkowania, tiry wymagają napraw i odpowiednio dobranych części zamiennych. Jakie są potrzebne części zamienne do ciężarówek?

Jakie są najczęściej wymieniane części w tirach?

Samochód ciężarowy dziennie może przemierzać setki kilometrów, przez co części w nim szybko się zużywają. Do najczęściej wymienianych należą takie elementy i podzespoły jak:

  • opony,
  • podzespoły zawieszenia i układu kierowniczego,
  • tarcze i klocki hamulcowe,
  • skrzynia biegów,
  • filtry paliwa i filtry powietrza,
  • skrzynia biegów,
  • akumulator,
  • rozrząd.

Do bardzo ważnych elementów zwiększających bezpieczeństwo na drodze należy oświetlenie TIR. Pozwala ono na sygnalizację zmiany kierunku ruchu i komunikację z innymi kierowcami. Musi ono zatem działać bez zarzutu. Do ważnych podzespołów należy także poduszka pneumatyczna TIR. Taki element niweluje wyboje i wstrząsy, zapewniając stabilne i pewne prowadzenie pojazdu.

Ciężarówka - pojazd do realizacji zadań firmowych

Samochody ciężarowe służą przede wszystkim do realizacji zleceń firmy na różnej długości trasach. W większości przypadków TIR staje się dla kierowcy drugim domem. Wielu z nich stara się w jakiś sposób uprzyjemnić życie zawodowe i decydują się na tuning ciężarówki, wybierając niestandardowe części TIR. Może on obejmować wiele różnych działań, takich jak np. orurowanie, zamontowanie kolorowych diod LED czy dodatkowych akcesoriów, takich jak spojlery dachowe.

Kierowca, który wyrusza w trasę, powinien być przygotowany na wszelkie ewentualności i nieprzewidywalne zdarzenia. Właśnie dlatego powinien mieć zawsze przy sobie dobrej klasy narzędzia King Tony. Taki zestaw obejmuje wiele przydatnych akcesoriów, takich jak np. klucze do przewodów hamulcowych i do świec, klucze do kół, mierniki czy szczypce do opasek. Kierowca zaopatrzony w taki zestaw narzędzi w każdej sytuacji poczuje się bezpiecznie.

holowanie Krakówczęści TIRczęści zamienne do ciężarówekpoduszka pneumatyczna TIRtuning ciężarówkinarzędzia King Tony

Powiązane wpisy

Kurs na prawo jazdy Kalisz

Jak przebiega kurs na prawo jazdy Kalisz?

Mobilny mechanik Kraków i jego usługi

Mobilny mechanik jest w stanie pomóc w drobnych awariach.

Filtry DPF i emisja spalin

W jakim stopniu filtry DPF wpływają na emisję spalin?

Katalizatory SCR

Katalizatory SCR pomagają w redukcji spalin do minimum

Przystosowanie auta dla niepełnospawnych

Przystosowanie auta dla niepełnosprawnych to ogromne możliwości