Adaptacja samochodu dla niepełnosprawnych

Filtry DPF i emisja spalin

W jakim stopniu filtry DPF wpływają na emisję spalin?

filtry dpf

Filtry DPF i emisja spalin

Podczas emisji spalin wydobywają się czynniki szkodliwe. Podczas badania technicznego brane pod uwagę są szczególnie te toksyczne. Tlenki węgla (CO), czyli produkty niedokończonego spalania oraz węglowodory (HC), którymi są niespalone, bądź częściowo spalone cząstki paliwa. Szczególny wzrost wytwarzania wyziewów występuje wtedy, gdy silnik jest wyeksploatowany, sonda lambda jest uszkodzona, filtry DPF nie działają lub samochód nie posiada katalizatora.

Elementy redukujące emisję spalin

Katalizator spalin to bardzo ważny element układu wydechowego. Zawarte w nim elementy to metalowy lub ceramiczny blok, który posiada tak zwane kanaliki. Pierwiastki takie, jak Platyna, pallad lub rod, pokrywa ich całą objętość dzięki czemu większość spalin jest neutralizowana.

Katalizatory scr zwany również jako reaktor katalityczny. umożliwia on zamianę cząsteczek tlenku azotu na azot i wodę w silnikach wysokoprężnych.

Filtry DPF - zastosowanie

Filtry DPF i filtry FAP stosowane są w samochodach z silnikami diesla, montowane za katalizatorami spalin. Inna nazwa tego typu dla diesla filtru to mokry filtr FAP. Jedyna różnica jest taka, iż suche filtry dpf potrzebują bardziej się nagrzać, aby dopalić sadzę. Oba mają za zadanie usuwać zanieczyszczenia, natomiast różnią się tylko tym, że mokry filtr wiąże się z dodatkowym zastosowaniem płynu katalitycznego.

Gdzie kupić katalizator?

DPF Koszalin - firma specjalizująca się w naprawie i sprzedaży elementów układu wydechowego. Ze względu na ogromne doświadczenie jest to działalność obejmująca całą Polskę. Posiada w ofercie min katalizatory JMJ. JMJ to producent katalizatorów, filtrów cząstek stałych oraz złącz elastycznych.

Jakie są normy dopuszczalne normy emisji spalin?

Warto wspomnieć, że z upływem czasu zmieniają się normy co do emisji spalin. Należy też uważać na limit laboratoryjny, wynoszący 95 g/km. dla dwutlenku węgla i 80 mg/km dla diesli, 60 mg/km dla silników benzynowych. Za przekroczenie normy, kara grzywny wynosi 300 zł. Nie pomoże tutaj od ręki mobilny mechanik Kraków, konieczna jest dłuższa wizyta w warsztacie.

Wyziewy wydzielane w mniejszym stopniu to nie tylko przestrzeganie przepisów, ale także sposób na zminimalizowanie zatrucia środowiska. Katalizatory JMJ świetnie sprawdzą się w takich zadaniach.

filtry dpfkatalizator spalinkatalizatory scrfiltry dpf - zastosowaniefiltr fapdpf koszalinproducent katalizatorówkatalizatory jmjmobilny mechanik Kraków

Powiązane wpisy

Katalizatory SCR

Katalizatory SCR pomagają w redukcji spalin do minimum

Przystosowanie auta dla niepełnospawnych

Przystosowanie auta dla niepełnosprawnych to ogromne możliwości

Mobilny mechanik Kraków i jego usługi

Mobilny mechanik jest w stanie pomóc w drobnych awariach.

Kurs na prawo jazdy Kalisz

Jak przebiega kurs na prawo jazdy Kalisz?

Części TIR wymieniane najczęściej

Jakie części TIR są wymieniane częściej niż inne?