Adaptacja samochodu dla niepełnosprawnych

Przystosowanie auta dla niepełnospawnych

Przystosowanie auta dla niepełnosprawnych to ogromne możliwości

przystosowanie auta dla niepełnosprawnych

Przystosowanie auta dla niepełnosprawnych

Niepełnosprawność rodzi ogromne wyzwania związane z codziennym funkcjonowaniem. Jest to istotna kwestia społeczna, zważywszy na fakt, że osób z różnymi rodzajami ograniczeń ruchowych jest w naszym kraju duży odsetek. Jednym z ich podstawowych problemów są trudności związane ze sprawnym przemieszczaniem się. W dzisiejszych czasach dokłada się starań, by przestrzeń publiczna była dostosowana do potrzeb niepełnosprawnych. W miarę możliwości likwiduje się potencjalne przeszkody w poruszaniu się, tworzy odpowiednie ułatwienia, wprowadza sygnalizację. Zmiany te obejmują też komunikację zbiorową. Jednak w wielu wypadkach okazuje się to niewystarczające. Dopiero zakup lub przystosowanie auta dla niepełnosprawnych rozwiązuje najbardziej palące problemy związane z przemieszczaniem się. Może też być również możliwością zastosowania dodatkowych systemów takich jak parkowanie dla niepełnosprawnych.

Na czym polega adaptacja samochodu dla osób niepełnosprawnych?

Korzystanie z własnego pojazdu to znaczne ułatwienie, tym bardziej dla ludzi poruszających się na wózku inwalidzkim. Wiąże się jednak z koniecznością przebudowy wielu elementów. Bynajmniej nie chodzi tutaj o filtry DPF ani o katalizatory SCR. Najlepiej, aby samochód posiadał automatyczną skrzynię biegów i był na tyle duży, by pomieścić wózek, który zmieści się w całości. Konieczność składania i rozkładania go za każdym razem jest bardzo uciążliwa. Inny ważnym dodatkiem jest tu urządzenie ułatwiające umieszczenie wózka w pojeździe. Kolejnym niezbędnym elementem jest instalacja urządzeń sterujących. adaptacja samochodu dla niepełnosprawnych z problemami kończyn dolnych to przede wszystkim przeniesienie elementów obsługiwanych dotychczas przez nogi w obręb zasięgu ramion. Standardem dla tego typu aut jest choćby ręczne sterowanie gazem i hamulcem. Ograniczenia ruchowe powodują ponadto konieczność elektryfikacji narzędzi sterujących, które wymagają użycia siły i większej sprawności. Mowa tu choćby o hamulcu ręcznym czy regulacji położenia fotela. Co do zasady samochód powinien być odpowiednio oznaczony. Pozwala to na korzystanie ze specjalnych miejsc do parkowania dla niepełnosprawnych. Warto dodać też, że stanowi również informację dla innych kierowców, gdy miejsca takie nie zostały wyznaczone.

Nie można także zapominać, że osoby niepełnosprawne także borykają się z awariami aut. W takiej sytuacji może pomóc mobilny mechanik Kraków. Jednak w przypadku poważniejszych problemów, konieczne będzie holowanie Kraków.

przystosowanie auta dla niepełnosprawnychadaptacja samochodu dla niepełnosprawnychręczne sterowanie gazem i hamulcemkatalizatory SCRholowanie Krakówmobilny mechanik Kraków

Powiązane wpisy

Katalizatory SCR

Katalizatory SCR pomagają w redukcji spalin do minimum

Filtry DPF i emisja spalin

W jakim stopniu filtry DPF wpływają na emisję spalin?

Mobilny mechanik Kraków i jego usługi

Mobilny mechanik jest w stanie pomóc w drobnych awariach.

Kurs na prawo jazdy Kalisz

Jak przebiega kurs na prawo jazdy Kalisz?

Części TIR wymieniane najczęściej

Jakie części TIR są wymieniane częściej niż inne?